Haber

Anıtkabir’de 23 Nisan töreni

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 103. açılış yılı kutlanıyor. Anıtkabir’e ilk ziyareti Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve beraberindeki çocuklar yaptı.

Bakan Özer ve çocuklar, Atatürk’ün Anıtkabir’deki mozolesine çelenk bırakarak Aslanlı Yol’da yürüdüler. Bir dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı söylendi.

Bakan Özer, Misak-ı Milli Kulesi’ne giderek Anıtkabir Özel Defteri’ni imzaladı.

ŞENTOP VE DEVLET YETKİSİ ANİTKABİR’İ ZİYARET ETTİ

Devlet erkanı, TBMM Başkanı Şentop ile birlikte Aslanlı Yol’dan Anıtkabir’e yürüdü.

Şentop ve beraberindekiler, Atatürk’ün Anıtkabir’deki mozolesine çelenk koydu, ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı söylendi.

Daha sonra Şentop ve beraberindeki heyet Misak-ı Milli Kulesi’ne gitti. Meclis Başkanı Şentop, Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayarak, ” Dünyadaki prestijli varlığından gurur duyduğumuz Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışı vesilesiyle buradayız. Şanlı meclisimizin açılış gününde milletimizi temsil etmekten onur duyuyoruz. Türkiye Cumhuriyeti milletimizin sadık ellerinde ilelebet devam edecektir. Hiç kimsenin şüphesi olmasın, TBMM kurulduğu 23 Nisan 1920 tarihinden itibaren aynı ruhla Kızıl Bayramımız altında varlığımızın teminatı olmaya devam edecektir.ifadeleri kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu