Haber

Esad’dan ‘Türkiye’ açıklaması: Ortak strateji geliştirilmeli

Suriye Devlet Lideri Beşar Esad, İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Ali Asghar Hacı ve beraberindeki heyet ile görüşmeye geldi. Suriye devlet ajansı SANA’nın haberine göre Esad, Türkiye ile ilişkilere değindi.

Şam ile Ankara arasındaki “normalleşme” müzakerelerinin Türkiye’nin Suriye topraklarından çekilme hedefine odaklanması gerektiğini söyledi. Esad, Suriye’nin müzakerelerdeki ana hedefinin Türkiye’nin Suriye topraklarından çekilmesi ve “terörle mücadele” olduğunu söyledi.

Esad’ın ofisinden yapılan açıklamada, Türkiye-Suriye-Rusya-İran’daki dörtlü görüşmeler ve Astana görüşmelerinin önemine dikkat çekilerek şu ifadelere yer verildi: İran taraflarıyla iş birliği içinde ortak bir strateji geliştirmek gerekiyor. Türkiye’nin Suriye topraklarından çekilmesi, terörizm çabaları ve diğer bahisler olup olmadığı, önümüzdeki müzakerelerin dayandığı temelleri ve kesin olarak başlıkları ve hedefleri netleştiren ve bu adresler için bir zaman çerçevesi ve uygulama mekanizmalarını belirleyecek. stresli.” (DIŞ HABERLER)

celtikcihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu