Haber

SANKON Başkanı Uruguay Doğu Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçiliğini ziyaret etti

Sanayi ve Ticaret Konfederasyonu (SANKON) Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu, Uruguay Doğu Cumhuriyeti’nin Ankara Büyükelçiliğini ziyaret etti.

Büyükelçi Hugo Cayrús tarafından kabul edilen Cevahiroğlu, yaptığı konuşmada Türkiye Cumhuriyeti ile Uruguay Doğu Cumhuriyeti arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilere değinerek, “Kurum olarak girişimlerde bulunmaya ve Büyükelçilik ile işbirliği içinde çalışmaya hazırız. Uruguay Doğu Cumhuriyeti’nin iki ülke arasındaki ilişkileri güçlendirmek amacıyla Ankara’ya geleceği bildirildi.”

SANKON’dan yapılan yazılı açıklamaya göre; Büyükelçi Hugo Cayrús ise iki ülke arasındaki ekonomik ve ticari çıkarlara değinerek Türk firmalarını ülkesine yatırım yapmaya davet etti. Büyükelçi Cayrús, Türkiye ile Uruguay arasındaki ilişkilerin sorunsuz olduğunu belirterek, “Bu ilişkilerin her geçen gün daha da gelişeceğine olan güvenimiz tamdır. İki ülke arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerimizi güçlendirmek için SANKON kuruluşu ile işbirliğine hazırız.” ülkeler.”

Büyükelçi Cayrús, SANKON heyetine Doğu Uruguay Cumhuriyeti’nin yatırım fırsatları hakkında bilgi verdi ve SANKON üye firmalarını Doğu Uruguay Cumhuriyeti’ne davet etti.

Kaynak: ANKA / Ekonomi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu