Haber

Denizli dart oyuncularından 12 madalya

Pamukkale Belediyesporlu dartçılar, Ankara’da düzenlenen Şehit Eren Bülbül Türkiye Dart Şampiyonası’ndan 12 madalya ile döndü. Mavi-beyazlı kulübün dart oyuncuları, bu isim altında düzenlenen 3 Türkiye turnuvasında toplam 32 madalya kazandı.

Pamukkale Belediyespor’un aktif branşlarından biri olan dartta başarılı sonuçlar gelmeye devam ediyor. 22-25 Aralık 2022 Ankara Spor Fuar Merkezi ve Sergi Merkezi Dart Salonu’nda düzenlenen “Şehit Eren Bülbül Türkiye Dart Şampiyonası 3. Ayak Eleme Turları”na bay ve bayan toplam 944 sporcu katıldı. Zehra Gemi Küçük Kızlarda Türkiye Şampiyonu olurken, Ayşe Bodur Kadınlar 2. Cinsiyet kategorisinde Türkiye birincisi olarak altın madalyanın sahibi oldu. Küçük Kızlar’da Furkan Bilal Kurt gümüş, Kızlar’da Esma Doğan Yıldız, Küçük Kızlar’da Zehra Gemi ve Kadınlar 1. Irk kategorisinde Ayşe Bodur Türkiye 2.’si oldular. Kadınlar kategorisinde ise Ömer Türkarslan Yıldız Erkekler, Ayşegül Karagöz Yıldız Kızlar, Esma Doğan Yıldız Kızlar 1. Tıp, Kerem Kurban Genç Erkekler ve Ceylin Ataş üçüncü olmayı başardılar. 2 altın, 5 gümüş ve 5 bronz madalya kazanan mavi-beyazlı ekip, turnuvayı toplam 12 madalya ile tamamladı.

Pamukkale Belediyespor Dart Takımı, elde ettiği bu başarılar sonucunda Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu’nun 3 farklı şehirde düzenlediği Şehit Eren Bülbül Türkiye Dart Şampiyonası’nda 7 altın, 12 gümüş ve 13 bronz olmak üzere toplam 32 madalya kazandı. 2022. – DENİZLİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu