Yaşam

Muratpaşa Belediyesi’nden Aşık Mahzuni Şerif’i anma gecesi

MuratpaşaBelediye Başkanı Ümit Uysal vefatının 21. yılında Sabahat AkkirazAşık Mahzuni Şerif’i anma gecesi ve bahar konserinde, burada .

Arkasında 453 plak ve 58 kaset bırakan büyük hak şairi Aşık Mahzuni Şerif, ölümünün 21. yılında Muratpaşa Belediyesi tarafından Antalya’daki Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde düzenlenen bahar konseriyle anıldı.

Başkan Uysal ve eşi Ümran Uysal’ın katıldığı gecede, Türk Halk Müziği sanatçısı İlke Türkdoğan ile türkülerin güçlü sesi Sabahat Akkiraz sahne aldı. Geceye vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi. Türkan Şoray Kültür Merkezi’nin salonu dolarken, salona giremeyenler fuayeye kurulan led ekrandan konseri izledi.

Başkan Uysal gecede yaptığı konuşmada, “Bahar her şeyle ağırlığını hissettiriyor. Her gün bir önceki günden daha güneşli, daha umutlu, daha ahlaklı. Daha sevgi dolu, daha dirençli. Daha özgür olma yolunda adımlar atıyoruz. .”

Uysal Önder konuşmasını “Pir Sultanım dostlar yardım etmez/ Müminin bağında bülbül ötmez mi/ Çeksek yetmez mi/ Kalkalım bakalım” sözleriyle tamamladı Uysal Önder. ne oluyor?” Önder Uysal, salonu dolduranlardan büyük alkış aldı.

Gecede Âşık Mahzuni Şerif’in türkülerini seslendiren Sabahat Akriraz, unutulmaz konserinin ardından Başkan Uysal’a teşekkür ederek, “Siz onu çok seviyorsunuz, o da sizi çok seviyor. Tekrar görüşelim. Hoşçakalın” dedi.

Kaynak: ANKA / Kültür Sanat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu