Haber

Vatan Partisi’nde istifa depremi! Hatay İl Özel İdaresi’nde il ve 11 ilçe idaresi ile birlikte 350 üye görevden ayrıldı.

Türkiye’nin kilitlendiği 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlere sayılı günler kalırken, Vatan Partisi’nden istifalar peş peşe gelmeye devam ediyor. Son olarak Sivas 1. sıra milletvekili adayı Mustafa Saçlı, adaylığından ve partisinden istifa ettiğini açıklarken Hatay’dan bir haber daha geldi.

HATAY’DA DEPREM İstifa

Millet Partisi Hatay İl Yönetimi’nde il ve 11 ilçe yönetiminin de aralarında bulunduğu 350’den fazla üyenin istifa ettiği açıklandı. Sözcü’den Can Çapar’ın haberine göre il yönetimi, İnce’nin “il başkanlarını ilk sıradan aday göstereceğim” dediğini ve bu sözünü milletvekili aday listelerinde tutmadığını iddia etti.

“DANS FİGÜRÜNDEN BAŞKA HEDEF GÖSTERMEYEN SİYASET YAKLAŞIMI”

İl Başkan Yardımcısı Gülden Doğruel Yılmaz’ın yaptığı yazılı açıklamada şu sözlere yer verildi: “Gelecek için başka yön göstermeyen bir siyasi anlayışla yola devam etmenin mümkün olmadığı kanaatine vardık. Türk gençliği için küçük bir dans figürü dışında.

“KILIÇDAROĞLU’NA ULAŞMA HEDEFİ”

Gençlerimizden Kemal Kılıçdaroğlu’ndan intikam almaya istekli olmalarını beklemek, başta Türk Milleti olmak üzere Atatürk’ün emanet ettiği Türk gençliğine ihanettir.

“İLGİLİ OLARAK İSTİFA KARARI ALMIŞTIK”

Bu kapsamda Hatay Ülke Partisi İl Başkanı ve İl Yönetimi, 11 İlçe Başkanı ve Kaymakamlığı ve şimdilik 350’yi aşkın kayıtlı üyemizle birlikte büyük bir üzüntüyle de olsa görevlerimizden ve Ülke Partisi’nden istifa kararı almış bulunmaktayız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu